3 koučovací otázky na podporu vztahu k sebe sama a svému životu

3 koučovací otázky na podporu vztahu k sebe sama a svému životu

Lidé často nevědí, jak se sebeláskou začít. Mnohdy se uvádí nejčastější cvičení, ve kterém si máme stoupnout před zrcadlo a začít si říkat, že se máme rádi. Dle mého názoru toto nikam nevede. Vaše vědomí a podvědomí moc dobře ví, že to není pravda. Zvlášť, když tuto lež podpoříte svíravým pocitem v útrobách, který jen potvrzuje, že se fakt ráda nemáte.

Už víte, proč je tak důležité, abyste se měla ráda. (Píšu o tom v tomto článku.) Teď je na čase pokročit dál. Jak to tedy udělat? Jak se začít mít ráda, aniž byste si musela lhát?


Koučovací otázky

Doporučuji Vám založit si Deník. Deník, kam si každý večer budete psát odpovědi na 3 koučovací otázky. Na otázky, jejichž odpovědi podporují sebelásku a sebevědomí.

Za co se můžu dnes pochválit?

V čem jsem se dnes zlepšil(a)?

Co mi dnes šlo lehce a jakoby samo?

Cílem těchto otázek je zaměřit svou pozornost na pozitivní aspekty našeho života a našeho chování. Cílem je, abyste se začala konečně podporovat, ne pořád shazovat, jak jste to doposud měla ve zvyku.

Protože když se budete pořád shazovat, nikdy ničeho pozitivního ve Vašem životě nedosáhnete. Sama vidíte, že to doposud nikam nevedlo. Pořád stojíte na místě. Vidíte na sobě a ve svém životě pořád jen to špatné a tu veškerou krásu kolem sebe jednoduše ze svých dnů vymažete. A čím déle budete pokračovat v tomto neužitečném zvyku (ano, je to jen zvyk, nic jiného), tím více budete nešťastná, frustrovaná a deprimovaná.

Je to jen o cviku a zvyku. Z počátku to možná může být trochu těžší zapřemýšlet nad tím, co jste ten den udělala skvěle namísto toho, co jste zase zkazila.

Ale když změníte u sebe toto, Váš život se začne krásně proměňovat pozitivním způsobem. Budete si všímat více a více pozitivních aspektů a celý den se těšit, až si to večer napíšete do svého Deníku. Já osobně to tak mám. 🙂

Berte na vědomí, že v každé chvíli svého života jednáte tak, jak nejlépe umíte. To nevadí, že jste v nějaké oblasti zatím „jen“ dobrá. Pro některou z Vás nedostatečná. Pochvalte se za to i tak! Každým dnem můžete být lepší a lepší, až jednou budete nejlepší. 🙂 Je to trénink! Žádný génius z nebe nespadl.


Jak mohou odpovědi na tyto otázky vypadat?

  • Chválím se za to, že jsem překonala svou lenost a začala s otužováním. A je to super! Chválím se za perfektní oběd, který jsem uvařila. Zase jsem trochu pohnula se SEO optimalizací. Napsala jsem článek. Položila jsem klientce ty správné otázky, díky kterým přišla na něco pro ni velmi důležitého. Užila jsem si báječné momenty v přírodě. Pozdravila jsem 8 úplně neznámých lidí, usmála se na ně a zlepšila jim den. 🙂
  • Zlepšila jsem se zase o trochu v psaní (díky tomu že jsem napsala článek, zlepšujeme se opakováním určité činnosti) a v pokládání otázek. Také jsem zjistila, že se lépe naciťuji na osobu vedle mě a díky tomu jsem schopná ji nasměrovat tak, jak to právě potřebuje.
  • Dnes mi šlo velmi lehce být nad věcí, myslet pozitivně, komunikovat a překonávat svou lenost. 🙂 DĚKUJI.

Jak vidíte, není nutno, aby to byla nějaká extra super věc, za kterou byste se mohla pochválit. Zasloužíte si pochvalu i za to, že si dovolíte užít si nějaký zážitek. 🙂 Protože to NENÍ samozřejmost.

A tak pokud jste doposud nevěděla, jak začít se sebeláskou, toto může být pro Vás jasná volba. Přeji Vám hodně radosti v životě a prohlubující se sebelásku, třeba právě díky těmto třem otázkám. 🙂


A jestli cítíte, že potřebujete se vztahem k sobě pomoci trochu více než je ve Vašich silách, jsem Vám k službám.  👍 🙂 Když sjedete trochu níže, máte tam prostor se mi svěřit. Společně to zvládneme. ❤


S Láskou, Vaše Jana Czerneková


Své dotazy směřujte, prosím, zde:

 

Ochrana proti spamu: