4 důvody proč je důležité žít podle SEBE

4 důvody proč je důležité žít podle SEBE

Od malička jsme plnili cizí očekávání a to nejčastěji našich rodičů. Slýchávali jsme věty typu „Dokud ti není 10…, dokud ti není 15…, dokud ti není 18…, dokud žiješ pod touto střechou, budeš mě poslouchat a dělat to, co ti říkám já!!“

Naučili jsme se žít podle druhých lidí, poslouchat a plnit cizí příkazy a zapomínat na sebe. Bylo nám připomínáno, že když se budeme držet stáda, nic se nám nestane a budeme v bezpečí. Bylo nám vtloukáváno do hlavy, že velmi záleží na názoru, který mají o nás ostatní. A že je mnohem důležitější než názor, který máme my sami o sobě.

A tak jsme se dostali do pozice, ve které se necítíme pohodlně a nejsme šťastní, protože nežijeme podle sebe, ale náš život řídí někdo jiný. Tento článek je výzvou pro všechny, kteří to tak mají. Vystupte z této klece a žijte život tak, jak to uznáte za vhodné vy. Proč?


Protože život podle druhých vás může zavést tam, kam vůbec nechcete

Často plníme něčí očekávání a děláme věci, které vůbec nechceme dělat (a ve skutečnosti bychom to třeba udělali úplně jinak), jen z toho důvodu, aby nás druzí měli rádi. A domníváme se, že toto je ta jediná možná cesta, jak toho docílit. Ale musím vám říct jedno. Toto není láska. Lidé, kteří vás mají opravdu rádi, by nikdy nedopustili, abyste dělali kvůli nim něco, co vám osobně je proti srsti. Lásku si nemusíte ničím zasloužit. Láska tady prostě je a to pro každého. A pokud vás lidé přestanou „mít rádi“ jen proto, že už nechcete dál žít podle nich, pak vás neměli rádi nikdy.


Protože vy víte nejlépe, co je pro vás dobré

Ano, víte to. 🙂 Řiďte se svým srdcem a jděte tam, kam vás to táhne. Bez ohledu na to, co říkají ostatní. Je to váš život. A tak byste ho měli žít podle vás.

Také můžete namítat, že nevíte, co chcete. Kam jít. Jaké je vaše poslání a smysl života. A že se stále hledáte. Teal Scott v jednom ze svých videí upozorňuje na to, že je třeba přestat sami sebe utvrzovat v tom, že to nevíte. Protože když to nevíte, odpověď zákonitě nemůže přijít. Tím, když řeknete, že nevíte, automaticky zastavujete proud myšlenek na toto téma a dáváte mozku jasný signál, že není třeba nad tím dále přemýšlet, protože je to uzavřená kapitola. Prostě to nevíte. 🙂 Dává to smysl, že je to tak?

Takže změňte strategii a dejte šanci faktu, že byste to vědět mohli. Zastavte se na chvíli. Najděte si místo, kde budete o samotě bez jakýchkoliv rušivých elementů (lidi, počítač, mobil, zvířata, …, cokoliv). Zklidněte se, dýchejte do břicha, uvolněte se, zavřete si oči, zaměřte svou pozornost na oblast svého srdce a zeptejte se: „Co chci ve svém životě dělat?“ a dovolte, aby odpověď mohla přijít.


Protože žít podle sebe je to jediné správné

Žít život podle sebe je zárukou spokojenosti a štěstí. Děláte jen to, co chcete vy. Žijete tam, kde chcete vy. Jíte a pijete to, co chcete vy. Pracujete tam, kde chcete vy. Svůj čas trávíte jen s těmi, se kterými chcete. Dny si organizujete tak, jak chcete vy. A nenecháte si do toho mluvit. Názory si vyslechnete, ale stejně si to zařídíte po svém. A i kdyby se vám něco nepodařilo a ostatní by měli pravdu, mám pro vás můj oblíbený citát:

Lepší je si to pos..t podle svého, než podle toho, co ti radí ti druzí!


Protože budete vzorem pro své děti

Když budete žít tak, jak chcete vy, naučíte své děti přesně tomu samému, ukážete jim, že je úplně v pořádku mít vlastní názor, být sám sebou a žít život podle sebe, protože oni jsou tou nejdůležitější bytostí v jejich životě. A pamatujte: šťastní rodiče = šťastné děti = šťastná rodina.


Je možné, že během čtení tohoto článku z vás vypadlo asi milion důvodů, proč by to rozhodně zaručeně nešlo. Nijak je nehodnoťte, jen se na ně dívejte. Ty důvody produkuje vaše mysl. Jediná omezení jsou ve vaší mysli. A život začíná tam, kde končí strach.

Zkroťte svou mysl a začněte žít podle sebe.


S Láskou, Vaše Jana Czerneková