50 let od okupace Československa a ztráta naší svobody.. Vzpomínáme.

50 let od okupace Československa a ztráta naší svobody.. Vzpomínáme.

Včera tomu bylo 50 let, kdy jsme jako Československo ztratili svou svobodu. Ruská invaze. Včera se hodně vzpomínalo. Byla jsem na Václavském náměstí, kde se nás sešla opravdu velká hromada lidí. Známé osobnosti zpívali hity z tehdejší doby a mezi pauzami se promítaly zpovědi těch, co invazi zažili.

Byť jsem sama nic takového nezažila, úplně mě to semlelo. Uvědomila jsem si, že je absolutní blbost myslet si, že když jsem to nezažila, tak že se mě to netýká. Týká. Je to historie našeho národa. Nesmíme zapomínat  a opomíjet to, co si museli prožít naši předci.

Uvědomila jsem si taky, jak moc důležitá pro nás lidstvo je SVOBODA. Dokážeme si představit, co by bylo, kdybychom o ni zase přišli? Úplně se nám to představovat nechce, že? Ale přijde mi, že naši  svobodu bereme za samozřejmost. Přitom to žádná samozřejmost není, viz. naše historie.

Natočila jsem pro Vás pro mě hodně emotivní video s mými dojmy. Nebylo pro mě jednoduché o tom mluvit, ale myslím, že připomínat bychom si to měli stále.

Včera jsem si dala závazek, že udělám maximum proto, abychom tady mezi sebou žili všichni v míru a byli svobodní i nadále. Půjdete do toho se mnou? 🙂


Děkuju. S Láskou, Vaše Jana Czerneková


Své dotazy směřujte, prosím, zde:

 

Ochrana proti spamu: