Hypnóza

Když se řekne hypnóza, řada lidí se zhrozí. Proč? Koluje o ní totiž mnoho nepravd a mýtů. Hypnózu si lidé představují jako něco velmi nebezpečného, jako něco, čím Vás mohou zmanipulovat.

Ve filmech vidíte hypnózu, která však s tou pravou hypnózou má společného opravdu pramálo. Filmoví režiséři hypnózu překroutili jen proto, aby to byla obrovská senzace a jejich filmy měly větší sledovanost. Kolikrát tito režiséři mají sami negativní a nepravdivé přesvědčení o hypnóze a ve svých filmech šíří to, čemu sami věří. Zatímco pravda je jinde.

Lidé díky tomu pak často od hypnózy čekají ledacos, a když si ji opravdu zažijí, tak se pak ptají: „A to bylo jako všechno? A já se toho tak bál(a)…“

Ta skutečná hypnóza je totiž něco jako totální uvolnění těla a mysli. Je to opravdu velmi příjemný stav. Uvolníte všechny buňky Vašeho těla, vyprázdníte svou mysl a necháte se vést hypnotizérem.
hypnóza
 

A tady přichází na řadu spousta nepravd. Jaké to jsou?

„Hypnotizér mě může přinutit dělat věci, které nechci!“… Není pravda. Nemůžete být zmanipulováni, pokud si to však sami nepřejete. Jestliže dostanete od hypnotizéra jakoukoliv sugesci, která se Vám nelíbí, jednoduše ji prostě odmítnete a automaticky vystoupíte z hypnózy. Nikdo Vás nemůže k ničemu přinutit, a to dokonce ani abyste se v něčem zlepšili, pokud s tím sami nesouhlasíte.

„Nebudu si pamatovat, co jsem v hypnóze dělal nebo říkal!“… V hypnóze člověk dělá jen to, co sám dělat podvědomě chce, jenže vědomě si to nedovolí ze strachu, co by tomu kdo řekl.Tohoto využívají jevištní hypnotizéři a když zjistí, že někdo z diváků je ochoten udělat úplně všechno, tak s ním udělá show. Ten „hypnotizovaný“ člověk si dovolí být konečně sám sebou a ukáže svou pravou tvář. Ale jelikož se za to stydí, vymluví se na hypnózu. Řekne, že byl zmanipulován a že normálně by to nikdy v životě neudělal. Nebo ještě lépe, že si vůbec nepamatuje, co dělal a že za to může hypnóza. Jak už jsem psala výše, hypnotizér nás nemůže přinutit dělat nebo říkat věci, které nechceme.

„Mohu v hypnóze uvíznout!“… Opět se jedná o nepravdu. Jak již bylo řečeno, můžete KDYKOLIV z hypnózy vystoupit. A to, i kdyby hypnotizér na sezení umřel, když půjdeme do extrému. Jakmile od hypnotizéra dlouho nic neuslyšíte, jednoduše z tohoto příjemného stavu vystoupíte.

„Když je člověk v hypnóze, je v bezvědomí!“… Není pravda. Hypnotizovaný člověk je naprosto při vědomí, pouze zaměřuje svou pozornost tam, kam ji vede hypnotizér a nevšímá si ničeho jiného.

„Nemůžu být zhypnotizovaný!“… Pokud nedovolíte, aby Vás někdo hypnotizoval, tak ano, nemůžete být hypnotizovaní. Vždy je třeba dát k hypnóze souhlas, jinak to nebude fungovat. Každý, kdo chce být hypnotizován, může být, veškerá hypnóza je totiž sebehypnóza, stačí se jen řídit instrukcemi hypnotizéra.

Vtipné je, že hypnotické stavy zažíváme každý dnes a denně. Když se díváme tzv. do blba, když se díváme na televizi, když řídíme auto,… apod. Jako malé děti jsme byli v hypnóze nepřetržitě. A díky tomu máme většinu svých omezujících programů právě z období našeho dětství.

Takže když si to shrneme, hypnóza není o nic nebezpečnější než např. vedená meditace. Akorát je mnohem účinnější, neboť komunikujeme přímo s podvědomím klienta a díky tomu dochází k trvalým, pozitivním změnám v jeho životě.

O hypnóze jsem také napsala eBook s názvem „Hypnóza očima klienta, ve kterém se dočtete další, podrobnější informace o této jedinečné technice. Stáhnout si jej zdarma můžete ZDE.
 

V čem Vám hypnóza může pomoci?

  • zbavení se závislosti na alkoholu, kouření a dalších zlozvyků
  • zbavení se alergií a psychosomatických nemocí, které nemají prokázanou žádnou fyzickou příčinu
  • účinné příjímání afirmací, které doteď fungovaly jen po dobu síly vůle
  • zbavení se strachu, bloků a překážek v životě
  • zjištění Vaší nejideálnější budoucnosti (v rámci progrese)
  • vyřešení si jakéhokoliv problému, který Vás trápí, a který už nechcete ve svém životě mít

 Ráda budu Vaší průvodkyní na cestě za pozitivními změnami, klikněte na tlačítko níže a domluvíme si termín našeho sezení. Těším se na Vás!
CTA tlačítko

1 komentář u “Hypnóza

Komentáře nejsou povoleny.