Jak odpustit sobě i druhým

Jak odpustit sobě i druhým

Vím, že téma tohoto článku – odpuštění – bude oříškem pro řadu z vás. Přece nebudete odpouštět někomu, kdo Vás zranil, naštval, urazil, kdo Vám ublížil, kdo Vám řekl něco nepěkného ve chvíli, kdy jste byli nejvíce zranitelná…

Ale jedno Vám řeknu. Odpuštění je pro Vás životně důležité. Neodpouštíte totiž kvůli tomu, kdo Vám ublížil, ale kvůli sobě.


Každodenní schůzky s nepřítelem

Kdykoliv na něj pomyslíte, ten člověk je díky tomu s Vámi. Je s Vámi, když vstáváte, když snídáte, když se sprchujete, když se díváte na televizi, čtete knihu, když luštíte křížovky, když uleháte do postele… To se Vám chce s ním neustále trávit čas? Zrovna s tímto člověkem? Odpuštění Vás zbaví emoční zátěže, kterou si nosíte všude sebou! 


Nemoci pocházejí z emocí

Víte, co se ve Vás děje, když někoho nenávidíte? Nenávist působí v našem těle jako jed. A ten jed se rozlévá v těle jako černá tekutina, která napadá zdravé orgány. Proč asi vznikají rakoviny a jiné zhoubné nemoci? Ti lidé v sobě pěstují spoustu negativních emocí jako je nenávist, zloba, neustále myslí na křivdy, které na nich napáchali druzí lidé. Nemoci pocházejí z emocí.


Komu tím prospějete?

Největší omylem je myslet si, že když někomu neodpustíte, že mu tím ublížíte. Mám pro Vás špatnou zprávu. Těm lidem je to mnohdy úplně jedno. Oni kolikrát ani netuší, že Vám ublížili. Nejvíce ubližujete sobě. Proto tedy odpusťte. Odpusťte kvůli sobě!

Když někomu odpustíte, neznamená to, že ho musíte mít rádi, nebo že souhlasíte s tím, co Vám udělal. Nic takového!

Prostě stalo se, co se stalo a je třeba konečně jít dál. Je důležité minulost opustit a začít zase konečně žít! Odpuštění znamená, že minulost nemá na Váš život už žádný vliv.


Komu odpustit?

Všem lidem, kteří se Vás nějakým způsobem dotkli. Všem lidem, na které když pomyslíte, svírají se Vám záští vnitřnosti v břiše. Odpusťte i lidem, kteří již nežijí mezi námi. A hlavně odpusťte sobě samé za chyby, které jste v životě udělala a za které se dennodenně trestáte.

Mějte prosím na paměti, že v té době, jste prostě dělala věci nejlépe, jak jste mohla a uměla. Mějte prosím na paměti, že chyby jsou součástí růstu a že bez nich byste dnes nebyla taková, jaká jste a nebyla byste tam, kde právě jste. A nezapomeňte, že všechno zlé je k něčemu dobré.


Jak odpustit na vědomé úrovni

Jak odpustit? Můžete napsat dopis. Nemusíte jej však tomu člověku posílat. Ten člověk nemusí vědět, že jste mu odpustila. Tento akt je důležitý především pro Vás. Napište dopis, ve kterém popíšete, co přesně se stalo a co přesně odpouštíte. Napište tam cokoliv chcete, vypište se z těch negativních emocí a na konci napište „odpouštím Ti“. Dostanete to ze sebe a neskutečně se Vám uleví.

Co pak dělat s dopisem? Ano, můžete jej poslat. Můžete jej ale i vyhodit, což jsem udělala já. Roztrhala jsem to a vyhodila. Nejideálnější je, když po napsání dopisu jej spálíte nad plamenem svíčky nebo v krbu a díváte se, jak hoří. Zkuste to! Za tu úlevu to fakt stojí.


Odpuštění na podvědomé úrovni

Někdy se stává, že emocionální bolest z křivdy je tak velká, že je pro nás velmi těžké odpustit. V těchto případech přichází na řadu odpuštění na podvědomé úrovni, po kterém Vám opravdu spadne kámen ze srdce.

Pomohu vám zbavit se Vašeho balvanu. Objednejte si termín sezení ještě dnes a zbavte se křivd z minulosti jednou pro vždy.


Jak zjistíte, že jste odpustila?

To, že jste opravdu danému člověku odpustila, zjistíte tak, že kdykoliv na něj pomyslíte, už nebudete cítit žádné negativní emoce. Nebudete cítit zášť, nenávist, rozhořčení, nebudete cítit vůbec nic. Ten člověk Vám prostě bude úplně jedno. A Vy budete konečně svobodná. 🙂


S Láskou, Vaše Jana Czerneková


Své dotazy směřujte, prosím, zde:

 

Ochrana proti spamu: