Jak si správně přát a vědomě tvořit svůj život

Jak si správně přát a vědomě tvořit svůj život

Podělím se s Vámi o svůj příběh. Moje Duše už dlouho touží po opravdové autenticitě, tak to zkouším ve všech oblastech života a sleduji, co to (u)dělá.

Podělím se s Vámi o vlastní poznatky na Mé cestě vědomého tvoření vlastního života. Už jsme to slyšely několikrát, že? Že to my si tvoříme svůj život, že my k sobě přitahujeme ty lidi, ty situace, ty dluhy, ty hádky, ty naštvané zákazníky, ty pokažené věci… A tomuhle se těžko věří. Nechceme toto prostě přijmout. Že to MY můžeme za TAKOVÉ věci. My chceme vytvářet jen dobré věci, ne TAKOVÉ!

U mě zlom nastal v době, kdy jsem se rozhodla, že to teda prozkoumám. Že budu koukat na to, jak svou myslí vytvářím to, co se mi pak odehraje v životě. Z počátku jsem viděla naprosté prd. Ale pak se mi to začalo ukazovat. Na někoho jsem pomyslela, dotyčný mi napsal do pár minut. Pomyslela jsem si, že bych si dala něco dobrého k jídlu a zanedlouho mi přišlo zcela nečekané pozvání na večeři. Čím víc si řeknu, že mám na něco štěstí, tím víc posílím tu informaci a pak se stane to, že se ta situace, na kterou mám štěstí, odehrává častěji a častěji.

Znáte to taky? Třeba… Třebaaaa… Já mám na TAKOVÉ KRETÉNY opravdu štěstí!!! Kolikrát jste si to už za život řekla? A s jakou emocí jste si to řekla? A víte, koho jistojistě s tímto přesvědčením příště potkáte? Kreténa… A pořádného!


Moje cesta

Počátky mého vědomého tvůrcovství nesahají daleko, započaly na začátku tohoto roku koupí knihy od Pierre Franckha Jak si správně přát 3.0.

Ta kniha si mě jednoduše zavolala… Měla jsem ten den volno, přemáhaly mě obrovské chutě na něco sladkého a doma jsem jako na potvoru nic neměla. Tak jsem se vydala do města. A tuto knihu jsem viděla na billboardu. Náhle jsem ucítila obrovskou touhu tu knihu mít v ruce! Já? Totální nečtenář?? Jenže, než jsem se stihla vzpamatovat, už jsem byla v knihkupectví a platila za knížku, která si už spokojeně hověla v mém batůžku.

Tak nějak jsem začínala tušit, že to zřejmě není náhoda… A tak jsem se já, nečtenář, začetla s velkou chutí do této skvělé knihy. Bavilo mě louskat stránku po stránce, dělala jsem si tam různá cvičení…

Na konci dubna jsem si vytvořila takový Přací sešit, kam jsem si napsala všechna svá přání. Psala jsem je v přítomném čase, poděkovala a celým svým jménem jsem se podepsala. Už během toho psaní těch přání jsem viděla, která ta přání jsou skutečně moje a vychází ze srdce a která přání ne. Jak to poznáte? Sledujte u psaní svůj pocit, který máte z toho, co píšete… Pokud u toho cítíte jakýkoliv jiný než dobrý pocit, je možné, že to není Vaše niterná touha. Není to to, co skutečně potřebujete. (Proto se to často ani nesplní, byť to hrozně chcete.)

V knize píšou, že jakmile si svá přání napíšete, je dobré je dát na nějaké hezké, nejlépe pro Vás posvátné místo a… Úplně na ně zapomenout. Tak jsem svůj Přací sešit dala na svůj oltář a skutečně se stalo to, že jsem zapomněla nejen na svá přání, ale také na celý Přací sešit. Denně jsem kolem něj chodila, viděla jsem periferním zrakem, že tam je, ale byl mi tak jedno, že mi bylo jedno, jestli tam je nebo není. 😀


Uběhl měsíc

A já si žila svým běžným životem. A hlavou mi proběhla myšlenka… Nějak se mi ta přání neplní, jde to strašně pomalu… A já si najednou vzpomněla na svůj Přací sešit na oltáři. Vzala jsem ho do ruky a začetla jsem se. A nestačila jsem se divit! Přání, která vycházela ze srdce, se mi už splnily nebo je to všechno na spadnutí. Přání, na kterých jsem lpěla, přání vycházející ze strachu, nereálná přání a přání, ve která jsem nevěřila, leží nehnutě ladem, pouze napsané na tom papíře. Žádná manifestace ani nezačala.

Co z toho vyplývá? Až budete mít zase pocit, že se ve Vašem životě nic neděje, nebo že se tam neděje nic dobrého, zastavte se a koukněte trochu za sebe. Uvidíte nečekané věci. 🙂


Napsat si přání do Přacího sešitu ale fakt nestačí

Věděla jsem, že pokud chci, aby se moje přání začaly plnit a třeba i rychleji, je třeba si udělat pořádek ve své mysli. Takže přišly na přetřes mé systémy přesvědčení.

Přemýšlela jsem nad tím, čemu chci ve svém životě věřit. Chtěla jsem něco jednoduchého a zároveň velmi mocného a účinného. Aby to korespondovalo s mou vizí vědomého tvoření života.

A tak jsem si do své hlavy zabudovala dvě nová posilující přesvědčení:

  • Žiju v hojnosti a radosti.
  • V každém okamžiku je o mně dokonale postaráno.

Co se stalo pak? Dlouho jsem měla pocit, že nic. Občas se mi stalo něco dobrého, tak jsem byla vděčná. Ale jinak jsem těch zázraků tolik neviděla. Až dnes.

Už skoro rok jsem hrdou majitelkou absolutně nejlepšího diáře Doller a v něm si vždy na konci měsíce dělám takovou jeho revizi, shrnutí pozitiv, negativ… Projela jsem si celý květen, zapsala do Dolleru všechno to dobré a s úžasem jsem zjistila, že jsem opravdu žila v hojnosti a radosti a že opravdu bylo v každém okamžiku o mně dokonale postaráno.


Brzdy vědomého tvoření

Nepíšu Vám to tady, abych se chlubila. Do mého ideálu to má daleko. 🙂 Ale já teď už konečně vidím, že je to na dobré cestě! 🙂

Víte, problémem vědomého tvoření a velkou brzdou manifestace přání je nedůvěra. Je strach. Obavy. Pochybnosti. Soustředění se na to, co ještě nemáme. Lpění. Netrpělivost. Braní toho dobrého za samozřejmost a tím pádem absolutní nevděčnost. Nebo naopak absolutní neschopnost vidět to dobré v našem životě. Neschopnost přijmout pomoc. Přesvědčení, že si to nezasloužíme.

A hlavně: My přece dobře víme, jakým způsobem se má naše přání splnit, tak ať to ten nahoře laskavě tak udělá!! No a pak nevidíme, že přání už dávno vyplněno je, jen my to nejsme schopni vidět, protože koukáme pořád tím směrem toho našeho způsobu doručení.


Všechno toto jsem si prožila ve větší či menší míře také. A všechno toto výrazně zpožďuje doručení Vašeho přání. Nebo ho rovnou zastavuje a zničí. Pokud to myslíte s vědomým tvořením vážně, doporučuji Vám se na tyto brzdy zvysoka vyprdnout a budou se Vám přání plnit téměř okamžitě.

A jelikož vím, že se to snadno řekne a hůř dělá, nabízím Vám svou pomocnou ruku. Naučím Vás, jak se stát vědomou tvůrkyní svého života. Vyčistíte si hlavu od všeho, co už Vám neslouží. Dostanete do pomyslného batůžku vše potřebné, abyste už pak cestu zvládla sama a pak vyrazíte tou pravou nohou do Vašeho nového života a vědomého tvoření. 🙂

Těším se brzy na viděnou. 🙂


S Láskou, Vaše Jana Czerneková


Své dotazy směřujte, prosím, zde:

 

Ochrana proti spamu: