Jeden z receptů na štěstí

Jeden z receptů na štěstí

Mít štěstí a být šťastný záleží na každém z nás. Můžeme si k pocitu štěstí dopomoci mnoha způsoby, jedním z nich je třeba informační dieta. Držte informační dietu alespoň po dobu jednoho týdne. Jestliže chcete být šťastní déle než týden, držte tuto dietu už napořád. Informační dieta spočívá v tom, že nesledujete televizi, nečtete noviny a neposloucháte zprávy v rádiu.

Programování několik hodin denně

Bohužel většina lidí sleduje několik hodin denně televizi, televizní noviny, čte bulvár a tím si negativně programují své podvědomí. Doslova si nechávají vymývat mozek tím, že svět je opravdu hrozné místo, všude se jen krade, na každém rohu na vás číhá vrah, tam se stalo tohle a tam zase toto… Tímto způsobem si opravdu pocity štěstí nenavodí.

Televize udržuje lidi ve strachu, což je skvělým nástrojem, jak je ovládat. Veškeré televizní noviny jsou proslulé tím, že se skládají v 99% ze samých katastrof, hrozeb, vražd, krádeží a daňových úniků. Pak aby se neřeklo, tak na konci ukážou, že se v nějaké zoo narodilo nové zvířátko… Skoro to vypadá, jako by na tomto světě nebylo skoro již nic pozitivního, nic skvělého, jen samá negativa. Ale to je omyl!

Já se na televizi nedívám už asi 3 roky a toho rozhodnutí, zříct se televize, bylo pro mě tím nejlepším hned po rozhodnutí, že na sobě začnu pracovat. Nevím sice, kolik lidí kdo, kdy zabil, kolik se kde nakradlo, kolik katastrof se kde stalo, ale vůbec mi to nevadí. Stejně bych tím nic nezměnila, jen bych to věděla a řekla si „Uff, ten svět je opravdu hrozné a nebezpečné místo…“  Protože tak by mi to ukázali v televizi, a tak to musí být zaručeně pravda! Sleduji to v mém okolí. Kdykoliv chci jít někam po tmě, je mi řečeno, ať na sebe dávám pozor, protože nikdy nevím, jakého úchyla kde potkám. Ale co by mi ten úchyl tak mohl udělat?

Na každém rohu úchyl

Všichni se strašně bojí zlodějů, násilníků, vrahů a podobných psychopatů. Ptám se proč? (Teď asi riskuji, že mě všichni zavrhnou, protože je lepší ukázat prstíčkem na druhého, než si přiznat, že by mohla být chyba na naší straně.) Tak tedy proč se bojí těchto lidí? Že by z nich lidé měli strach proto, protože by jim mohli udělat to, co oni denně páchají na sobě? Ano, opět mírně zajdu do tématu sebelásky. A ano, opět tady máme naše zrcadlo. Podle pravidla „Chovám se k Tobě, jak Ty se chováš k sobě mohou útočníci lidem pořádně natlouct tak, jak se oni denně tlučou sami ve svých hlavách za kdejaké malichernosti. Není aspoň tohle konečně důvod k tomu, proč se mít opravdu rád a zacházet se sebou jako s milovanou osobou?

Programování chudoby

A teď ještě zpátky k televiznímu negativnímu programování. Televize neudržuje lidi pouze ve strachu. Ale udržuje je také v chudobě. Programuje váš mozek na vytváření chudoby. V lecjakých filmech vidíme stereotyp typu: bohatý člověk je namyšlený, arogantní a špatný. Bohatý člověk si jistě ty peníze někde nakradl. Jinak to není možné. Z toho usoudíme, že peníze jsou špatné. Myslíte si, že s tímto přesvědčením budete mít někdy více peněz? Myslíte si, že s tímto postojem někdy zbohatnete? Když máte pocit, že bohatí jsou špatní lidé? No přece byste nechtěli být ti špatní že?

A tak moje rada na závěr zní – Přemýšlejte nad tím, jestli je pro vás sledování televize prospěšné. Pokud usoudíte, že ano a na řádky výše z vysoka kašlete, dívejte se na ni dál! Pokud zjistíte, že ne, zkuste alespoň týden držet informační dietu a zažijete naprosto skvělý týden. 🙂