Menstruační cyklus aneb Muži mají doma 4 ženy

Menstruační cyklus aneb Muži mají doma 4 ženy

Máte doma muže, který Vám nerozumí? Nechápe Vaše nálady? A nechápete je kolikrát ani Vy sama? Tak v tom případě je tento článek jako stvořený právě pro Vás. 🙂

Před lety, kdy jsem začala pracovat na sobě a své ženskosti, jsem si uvědomila, jak je velmi důležité, aby muži poznali své ženy a porozuměli jim. Aby muži pochopili, co se s jejich ženami děje a tím pádem si upevnili svůj vzájemný vztah a pouto.

Aby pochopili:

  • proč je žena někdy přespříliš kritická
  • proč někdy má žena chuť na sex neustále a jindy naopak vůbec
  • proč je někdy přecitlivělá
  • proč někdy brečí z ničeho nic
  • proč někdy ráda pečuje o ostatní a jiné dny zase vůbec…

A hlavně! Aby to přijali tak, jak to je. Protože budou vědět, co je za tím. 😊


Jak menstruační cyklus vidí společnost

Znáte to… Muži velmi rychle poznají, kdy má žena před menstruací. „Jééžiš, ty seš zase protivná, máš dostat krámy, co?“ Ale už nevědí, proč je žena protivná, co se děje s jejím tělem a že prochází 4 fázemi svého menstruačního cyklu.

Rozhodla jsem se tedy napsat tento článek, ve kterém popíši všechny tyto 4 fáze. Jak je lze poznat, jak se žena v těchto fázích chová, jaké dary jednotlivé fáze přinášejí a tudíž jak mohou muži svým ženám lépe porozumět, popřípadě jak mohou i oni těchto darů využít.

Vím, že mé články čtou i muži a jelikož spousta z nich o menstruaci asi tolik, co já o čtyřválcovém motoru, stručně vysvětlím, co je menstruační cyklus. Muži a i některé ženy se většinou mylně domnívají, že menstruační cyklus trvá tak týden a to v době krvácení. A že je tam ještě nějaké to „PéeMeS“, kdy je žena protivná na celý svět a je lepší se jí moc neukazovat na oči.


Jak je to s ním doopravdy?

Menstruační cyklus trvá přibližně 28 dní a začíná prvním dnem krvácení. Prvním dnem krvácení nastává 1. fáze cyklu a to fáze menstruační. Po této fázi začíná fáze dynamická, třetí fází je fáze ovulační a čtvrtou fází cyklu je fáze předmenstruační, někdy se jí také říká fáze kreativní.

U každé ženy jednotlivé fáze trvají různě dlouhou dobu, ale většinou zhruba týden. Je důležité tedy vědět, že je žena cyklická a v každé té fázi se chová jinak. Proto jsem tento článek nazvala tak, jak jsem jej nazvala. Muži opravdu žijí se čtyřmi ženami v jednom těle.


Menstruační fáze

Tato fáze je obdobím, kdy žena nabírá energii na celý menstruační cyklus dopředu. Je hodně unavená, a tak musí hodně odpočívat. Pokud žena toto opomene a „jede na plné obrátky“, odrazí se to v dalších fázích cyklu značnou únavou.

Ženu lze v této fázi přirovnat k moudré stařeně. Je obdarována hlubokou moudrostí a vhledy. Přicházejí k ní také odpovědi na existenční otázky. Menstruační fáze je dobou, kdy je žena hodně ponořena do sebe, a tak přemýšlí o životě, co je pro ni nejlepší, čeho by se měla držet a co raději pustit ze svého života pryč. Odpovědi, které jí přichází, jsou pravdivé a měla by se podle nich řídit.

A co sex? Ne každá žena to během menstruace dá. A taky ne každý muž to dá. 😀 Ale pokud žena svolí, v této fázi preferuje pomalé, vědomé milování. Pokud Vás trpíte bolestivou menstruací, tak právě milování může Vaši bolest rozpustit. Stačí se uvolnit…


Dynamická fáze

Jestli si žena dostatečně odpočinula ve fázi menstruační, v této fázi pociťuje obrovský příval energie a chuti do práce. Dynamická fáze se vyznačuje značným soustředěním se na pracovní záležitosti. Vše jde stranou, teď se jde pracovat na projektech. 🙂

Ženina energie lze přirovnat k energii muže, v této fázi často myslí jako muž, proto si s muži v dynamické fázi hodně rozumí. Žena je zaměřena na výkon, rychlost a na úkoly. Avšak má to svá negativa, jako je to, že se žena moc nestará o svou rodinu, má roztříštěnou pozornost, je netrpělivá, má rozděláno tisíc úkolů, ale dokončený není ani jeden.

Co se týče sexu, v této fázi žena preferuje rychlovky ve stylu šup sem, šup tam. Na předehry jí v této fázi neužije. Tak šup na to. 🙂


Ovulační fáze

Tato fáze je muži velmi oblíbená. Žena v ovulační fázi dává práci stranou a stará se o rodinu. Pociťuje zvýšenou chuť na kvalitní sex. Tentokrát jí rychlovka vážně nestačí. Žena v této fázi je velmi atraktivní, hodně o sebe pečuje a na její vizáži je to znát. Je hodně společenská, snadno se jí komunikuje, pracovní schůzky zvládá levou zadní, to samé platí o běhání po úřadech. Je starostlivá máma, pečující manželka a sexuchtivá milenka.


Předmenstruační fáze

A jsme u nejméně oblíbené fáze. Na ženu přichází časté střídání nálad a většinou těch ne moc pozitivních. Žena je hodně kritická a nejvíce to odnese její muž či děti. Avšak tato fáze má hodně pozitivních vlastností, o kterých se moc neví.

Žena v této fázi se dokáže perfektně soustředit a dokončovat úkoly, které nezvládla ve fázi dynamické. Přichází k ní spousta nápadů, jak něco vylepšit, vytvořit. Na projektech ihned vidí, co je špatně a co by se mělo změnit k tomu, aby všechno fungovalo tak, jak má. V této fázi má žena rostoucí intuici. Avšak energie klesá a je třeba se připravit na menstruační fázi, kdy celý menstruační cyklus začíná nanovo.

Mužům doporučuji, aby se v ženině předmenstruační fázi obrnili trpělivostí a prostě pochopili, že je to ok, že to přejde. Fakt. 🙂


A pokud jste dočetla až sem, tak Vám doporučuji zamyslet se, jak tyto informace implementovat do svého vlastního života. Existuje spousta knih, příruček, pomocníků na toto téma, které Vám v tom pomohou.

Žijte se svým cyklem, napojte se na své tělo. Je to úžasný a moudrý chrám, který Vám může v životě pomáhat, pokud to dovolíte. Jste nádherná Bytost a já si moc přeji, abyste se takto viděla i Vy.


S Láskou, Vaše Jana Czerneková


Své dotazy směřujte, prosím, zde:

 

Ochrana proti spamu: