NLP

Každý z nás byl obdarován tím nejvýkonnějším počítačem na světě – lidským mozkem. Pravdou je, že jsme k němu jako malí nedostali žádný návod a tím pádem jsme s ním neuměli vůbec pracovat. A tak jsme sáli jako houba vše, co jsme slyšeli a viděli, převzali spoustu omezujících přesvědčení o sobě, životě, penězích, apod. aniž bychom nějak hlouběji přemýšleli nad tím, jestli nám to v životě bude pomáhat nebo spíše škodit. Návod na náš lidský operační systém by se nám tehdy opravdu hodil. Neurolingvistické programování (dále jen „NLP“) takový návod obsahuje.

mozek NLP

NLP je soubor nástrojů a technik pro práci s lidským mozkem. A jelikož nám náš mozek často brání dělat věci, které chceme, na základě programů, které ve svém mozku, respektive v našem podvědomí, máme, musíme se naučit jeho řeči.

NLP nám dává návod, jak pracovat se svou myslí, aby fungovala k našemu prospěchu. Náš mozek je naprogramovaný k tomu, aby se zlepšoval a aby fungoval rychleji a lépe. Proto se NLP vyznačuje rychlými a účinnými změnami.

To, že změna je pomalá, bolí a trvá roky, je pouze omezující přesvědčení. NLP Vám ukáže opak. NLP posouvá hranice, které jsme si my na základě svých zkušeností v průběhu života nastavili.
 

Co znamená tedy zkratka NLP?

Neuro – je o tom, jak myslíme a jak přijímáme a zpracováváme informace

Lingvistické – je o studiu jazyka a o tom, jak jazyk používáme

Programování – zabývá se procesem dosahování výsledků na základě programů, které používáme

Dostala jsem otázku, zda-li pracuji s nějakými vyššími silami… Ne nepracuji. 🙂 Neurolingvistické programování není esoterika. Jak už jsem psala výše, pracuji s lidským operačním systémem a jeho jazykem.

Jelikož lidský mozek myslí v obrazech, v NLP hodně pracujeme s vizualizací. To proto, aby nám náš mozek rozuměl a chápal, co po něm vlastně chceme. 🙂 Takže žádné vyšší síly nepoužíváme. Ani na hlavu nepřipojujeme elektrody. Ani nic jiného podobného.

Používáme jen řadu velmi účinných technik, které si dokáží poradit s něčím ta složitým jako je lidský mozek. A o těchto technikách si můžete přečíst v mém eBooku, který si můžete jako dárek stáhnout na úvodní stránce tohoto webu.

O neurolingvistickém programování jsem natočila i video. 🙂

Jestliže Vás NLP zaujalo, ráda se stanu Vaší průvodkyní na cestě za pozitivními změnami ve Vašem životě.
Těším se na Vás!

CTA tlačítko