Peníze – proč někoho milují a druhých se bojí

Peníze – proč někoho milují a druhých se bojí

Peníze. To je citlivé téma, které nejednoho z nás zvedá ze židle. Téma, o kterém jiní raději zarytě mlčí a je pro ně tabu a jiní zase peníze rozebírají v jednom kuse. Někdo je bohatý a na jeho účty naskakují nemalé částky, někdo má na druhou stranu hluboko do kapsy. Proč tomu tak je? Jak mít více peněz?

Je potřeba si uvědomit, jaký máte vztah k penězům a názor na ně. Jaké přesvědčení o penězích máte ve svých hlavách?

Co se vám vybaví, když se řekne slovo PENÍZE?

Co vás o penězích učili rodiče, když jste byli malí?

Co si myslíte o bohatých lidech?

Upřímně si zodpovězte na tyto otázky. Zjistíte, co si o penězích skutečně myslíte. Máte peníze rádi? Myslíte si, že jsou pro člověka prospěšné? Nebo naopak si myslíte, že kazí charakter a že ještě nikdy nic dobrého společnosti nepřinesly? Učili vás rodiče, když jste byli malí, že jsou prapůvodem všeho zla či že peníze jsou důležitou hodnotou každého z nás? Myslíte si, že bohatí si své bohatství někde nakradli, někoho zase oškubali a nebo oceňujete tu tvrdou práci, kterou museli udělat, aby si peníze vydělali?

Peníze jako vztah

Zkuste se na peníze podívat jako na vztah s vaším partnerem či dobrým kamarádem. Co myslíte, jak by to vypadalo, kdybyste svému partnerovi nebo kamarádovi pořád říkali, jak je špatný, že je kořenem všeho zla, že vám na něm nezáleží? Myslíte, že by takový partner či kamarád byl s vámi rád? Že by mu s vámi bylo dobře?

Ne. Utíkal by, co by mu nohy stačily. Daleko od vás. A stejné je to i s penězi. Tam, kde si jich lidé neváží a kde o nich mají špatné mínění, tam hold nikdy nezůstanou. A tak lidé žijí v nedostatku. A stěžují si, že mají málo.

Přesvědčení a názor o penězích, které máte, odráží stav vaší peněženky. Podívejte se do peněženky. Opravdu se tam podívejte! Co tam vidíte? Skoro nic? A chcete mít více peněz než to „nic“? Chcete jednoho dne docílit toho, abyste si kvůli penězům nemuseli již dělat vrásky?

Tak mějte peníze rádi! Děkujte za ty, které již máte! I kdyby to mělo být jen dvacet korun. Co to způsobí? Budou k vám proudit! A rády. 🙂 Jestliže budete projevovat vděčnost, byť třeba zpočátku hranou, a vytvoříte si postupem času zvyk být vděční za to, co již máte, vytěsníte ze své hlavy to špatné negativní přesvědčení, které jste o penězích měli  a tím pádem penězům již nebude nic stát v cestě k vám a vy jich budete mít více.

Neříkám, že to je hned. Chvíli to potrvá. Energie peněz vás bude zkoušet, jestli to s vděčností a změnou vztahu k penězům myslíte skutečně vážně. Ale víte co? Být vděčný za to, co máte, vás nic nestojí. Můžete jen získat. 🙂 A to se vyplatí!