Rodiče ovlivňují Váš život více, než vůbec tušíte

Rodiče ovlivňují Váš život více, než vůbec tušíte

Rodiče. Někdo ty své miluje, jiný těmi svými pohrdá. Další člověk cítí ke svým rodičům lhostejnost. Jiný úctu a obdiv. Někdo strach a potřebu se neustále zavděčit. Pak jsou tací, co mají se svými rodiči kamarádský vztah a tací, kteří své rodiče kvůli dávné rozepři či křivdám neviděli třeba 20 let.

Co člověk, to jiný příběh. Ať už to máte se svými rodiči „nahnuté“ jakkoliv, čtěte dál. Právě pro Vás jsem tento článek napsala. 🙂

Vztah, který máme se svými rodiči, je jeden z nejdůležitějších vztahů vůbec. Bez rodičů bychom tady nebyly, dali nám svůj život. Vychovali nás tak, jak uměli. Naučili nás vše, co uměli. Nezáleží na tom, jak kvalitně. Prostě jak uměli.


Podívejte se na svůj vztah s rodiči…

Jak byste ohodnotila na škále 1-10 kvalitu Vašeho vztahu s Vašimi rodiči? 1 znamená „Horší už to být ani nemůže“ a 10 znamená: „Mám se svými rodiči opravdu nádherný vztah plný lásky, úcty a pokory“

Jestliže vaše číslo je 7-10, tak Vám moc gratuluji a doporučuji neusnout na vavřínech a pokračovat ve zkvalitňování Vašeho vztahu. 🙂

Pokud je číslo nižší než 7, bude dobré zamyslet se nad tím, zda není na místě s tím něco udělat. Ptáte se, proč byste to měla dělat? Jak může vztah, který máte se svými rodiči ovlivňovat Váš život? Dost radikálně!


Vliv matky a otce na Váš život

Množství překážek, které musíte na své cestě životem a za Vašimi sny zdolávat, se odvíjí od kvality vztahu s Vaší matkou.

Jestliže máte neustále problémy s penězi, má to co do činění se vztahem, který máte se svým otcem. Nevyděláváte tolik peněz, kolik byste si přála? Nebo naopak vyděláváte dost, ale vždy se po nich tak nějak zapráší? Hmm?

Je jedno, zda bydlíte s nimi nebo 1000 km od nich. Je jedno, zda jsou Vaši rodiče naživu nebo již nejsou mezi námi. Pořád jsou to Vaši rodiče a budou mít na Vás vliv, dokud tady na tomto krásném světě budete Vy.


Odpusťte…

Z mého staršího článku Jak odpustit sobě i druhým jste se dozvěděla, že odpouštíte kvůli sobě. A nyní vidíte, že když odpustíte, nejen že se Vám uleví, ale také dovolíte hojnosti, aby mohla připlout do Vašeho života a Vaše cesta nebude už tolik plná překážek, jako byla doposud.

Vždy, když na sezeních se svými klientkami řešíme téma peněz či dosahování cílů, jako první mě zajímá, jaký mají vztah se svými rodiči. Je zásadní na tom začít pracovat, pokud se chceme v životě posunout dál.


Nečekejte na druhou stranu

Nečekejte, až se o nápravu vztahu pokusí Vaši rodiče. Také byste se nikdy nemusela dočkat. A život také na nikoho nečeká. Prostě ubíhá. Ať už Vám v tom brání cokoliv, dejte tomu na frak, překonejte sebe sama a udělejte vše pro to, aby to mezi Vámi bylo tak, jak jste si jako malá holčička vždycky přála. Věřte mi, stojí to za to.

Držím Vám palce a přeji Vám naplněné vztahy se svými rodiči. 🙂


S Láskou, Vaše Jana Czerneková


Své dotazy směřujte, prosím, zde:

 

Ochrana proti spamu: