Splnění snu na dosah díky 8 krokům

Splnění snu na dosah díky 8 krokům

Máte sny? Rádi byste něčeho dosáhli? Nesněte pořád. Žijte své sny! Přináším vám návod skládající se ze 8 kroků na to, jak si splnit své sny a dosáhnout svých cílů. Splnění snu může být opravdu na dosah, máte plně ve svých rukou. 🙂 Jakých je těch osm kroků?


1) Ujasněte si, co skutečně chcete

Jaký je váš sen? Čeho přesně chcete dosáhnout? Proč toho snu chcete dosáhnout? Je to skutečně váš sen? Nebo je to sen či cíl někoho jiného a vy chcete pouze plnit něčí očekávání? Pokud chcete jen plnit očekávání někoho jiného, tak se do toho ani nepouštějte. Budete se jen trápit a velmi těžce toho cíle či snu dosáhnete, jestli vůbec. Musí to jít z vás. Vy musíte vědět, proč to děláte. Musíte chtít sami. Pokud se tedy snažíte například zhubnout kvůli partnerovi a ne kvůli sobě, nebude to fungovat.


2) Převezměte 100% zodpovědnost za svůj život

Pokud jste si ujasnili, že cíl je skutečně váš a že to děláte pro sebe, tak nyní vás čeká neméně důležitý krok. Převzít 100% zodpovědnost za váš život a za vaše myšlenky. Protože i když je to velmi neoblíbený fakt, tak všechno do svého života přitahujete vy. Je třeba dát konečně konec všem výmluvám, proč něco nejde, zanechat veškerého obviňování a stěžování si. Přestaňte hledat problémy jinde. Který člověk je vždycky u těch všech situací, které se vám staly a které se vám nelíbí? Který člověk je vždy na „místě činu“? Pokud si upřímně zodpovíte tyto dvě otázky, zjistíte, že jste to pouze vy samotní. Nikdo nemůže za vaše úspěchy či neúspěchy, nikdo nemůže změnit váš život, můžete jej změnit pouze vy samotní…


3) Nedávejte na rady většiny

Nedávejte na rady většiny, protože většina lidí nežije ten život, jaký by chtěla žít a nejdou si za svými sny, pokud tedy vůbec nějaké mají. Dávejte na rady úspěšných lidí a učte se od nich. Čtěte jejich knihy, články, sledujte jejich videa. Tam jsou rady k nezaplacení. Ideální je najít někoho, kdo už tou vaší cestou, po které chcete jít i vy, prošel a učte se od něj. Můžete se vyhnout spoustě kotrmelcům a to si myslím, že vážně oceníte.


4) Věřte si

Pokud věříte, že uspějete, tak také uspějete. Můj neoblíbenější citát zní:

Ať si myslíte, že něco dokážete nebo nedokážete, pokaždé budete mít pravdu. Henry Ford

Je to na vás. Věřte si, že to zvládnete. Poražte toho vnitřního kritika a nepřítele ve vás a nepřítel venku vám nemůže ublížit.


5) Motivujte se denně

Každičký den mějte před očima svou vizi toho, čeho chcete dosáhnout. Pořád si připomínejte, o co vám vlastně jde. Dejte si třeba obrázek toho, po čem toužíte na plochu monitoru, na plochu mobilního telefonu, udělejte si nástěnku vizí a denně se na ni dívejte. Představujte si, jaké to je, až toho snu dosáhnete.

Lidé často říkají, že motivace dlouho nevydrží. To platí i o čistotě. Proto se doporučuje se koupat denněZig Ziglar


6) Obklopte se podporovateli

Obklopte se lidmi, kteří vás na cestě za vašimi sny podpoří. Vyhněte se lidem, kteří vás od vašeho snu odrazují a říkají vám věty typu: „To zkoušeli už jiní a nepodařilo se jim to. Myslíš si, že zrovna tobě se to podaří? Vzdej to radši, nebo si ublížíš…“ Takové „rady“ vám v ničem nepomohou a akorát z vás vysají energii a veškerou chuť cokoliv podniknout.

Negativně uvažující lidé z vás mohou rychle vysát energii a také vás připravit o vaše sny.

Zatímco podporovatel má jinou úlohu. Fandí vám, věří vám, podporuje vás, pomáhá vám vstát, když upadnete. Pravda, takových lidí moc není, ale když věříte, najdou si vás sami.


7) Jděte do AKCE

Nečekejte na správnou chvíli. Ta nikdy nepřijde. Správná chvíle na plnění vašeho snu je TEĎ! Nemusíte hned dělat obrovské kroky. Stačí malé. Když každý den uděláte jeden malý krok na cestě za vaším snem, uděláte mnohem více práce než člověk, který sedí den co den na gauči, chlemptá pivo a sleduje televizi!


8) Neděste se chyb

Pokud uděláte chybu, znamená to krok vpřed. Neděste se chyb, naopak je vítejte do svého života. Změňte úhel pohledu a představujte si chyby jako krok kupředu k vašemu cíli. Vždy, když uděláte chybu, naučíte se něco nového. Chyby jsou naše zkušenosti a zkušenosti jsou k nezaplacení! A neúspěch je vždy klíčem k úspěchu. Zažijete spoustu těchto zkušeností. Ale vydržte. Nemůže pršet věčně. A po dešti přichází duha. 🙂

Neexistují žádná tajemství o úspěchu. Je to výsledek přípravy, tvrdé práce a učení se z chyb. Colin Powell


S Láskou, Vaše Jana Czerneková