Správný krok k radosti aneb Jak se pohnout z místa

Správný krok k radosti aneb Jak se pohnout z místa

Cítíte se v nějaké oblasti života zaseknutí? Práce, která Vás dříve bavila, už Vás moc nebere, a  Vy nevíte, zda v ní pokračovat nebo úplně změnit obor? Nudí Vás Váš život? Přestala Vás bavit určitá činnost, pro kterou jste dřív cítili zápal?


Také jsem to tak měla. Možná jste si všimli, že jsem na nějaký čas přestala psát články, zveřejňovat motivační citáty a o mé maličkosti nebylo ani vidu, ani slechu. Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jestli je to skutečně ta práce, kterou mám dělat. Se zděšením jsem zjistila, že mě to pomalu, ale jistě přestává bavit.

Zajímalo mě, proč se to děje. Nechápala jsem to. Vždyť to byl vždycky můj sen pomáhat druhým lidem a těšit se z jejich výsledků! A pak mi došlo, proč jsem začala stagnovat.

A jelikož vím, že s tímto problémem se potýká hodně lidí, podělím se s Vámi o své zjištění.  Proč tedy ve svém životě necítíme radost? Proč stagnujeme?


Přestali jsme růst

Každý člověk se potřebuje vyvíjet. Když rosteme, rozvíjíme se, automaticky cítíme radost. Učíme se novým věcem, jsme zvídaví, jsme jako malé děti, snažíme se o oblasti našeho zájmu do sebe všechno nasát jako houba.

Problém vyvstává, když toto dělat přestaneme. „Vždyť už umím dost…“ a nadšení z oblasti, pro kterou jsme dřív cítili velkou vášeň, opadává. Přichází pochybnosti. Přichází myšlenky na útěk. Přestáváme se snažit. A když se nic nemění (protože samo se nezmění nikdy nic) a nadšení opadává čím dál tím více, až zmizí úplně, vzdáme to.


Lék na stagnaci existuje

Co s tím? Je to velmi jednoduché. Začněte dělat věci jinak, než doposud. Jeďte na nové školení, vzdělávejte se dále ve svém oboru, zaměstnejte svou kreativitu a tvořte nové věci. Přemýšlejte nad tím, jak se můžete ještě více zlepšit v tom, co děláte. Přemýšlejte nad tím, jak se pohnout z místa, na kterém jste se zasekli. A pak to dělejte.

Když začnete zase růst, přestanete stagnovat. Do života se Vám vrátí radost a nadšení. S radostí přichází kopa energie, kreativity a hlavně nové výsledky.

Pamatujte, že nic se nezmění, když se nic nezmění. Ujišťuji Vás, že když začnete zase ve své oblasti růst a vyvíjet se, opět v ní najdete ten smysl, proč jste to tehdy začali dělat. Držím Vám palce a přeji hodně radosti! 🙂


S Láskou, Vaše Jana Czerneková