Všechno zlé je na něco dobré

Všechno zlé je na něco dobré

V dnešním článku se nedozvíte nic nového, ale i přesto to považuji za tak zásadní věc, která může obrátit náš život úplně naruby, že jsem se rozhodla vám o tom napsat. Podotýkám – obrátit náš život naruby – ale v dobrém slova smyslu.

V životě jsme to slyšeli už tolikrát – všechno zlé je na něco dobré. Ale prakticky jsme byli líní se nad tou větou více zamyslet a zastavit se nad tím, proč se to vlastně říká.

Dva úhly pohledu

Představme si situaci, kdy bychom zcela nenadále přišli o práci. Je na nás, jak se k takovému faktu postavíme.

Buďto to můžeme vnímat jako veliký PROBLÉM. Panebože, ztratil jsem práci, jak zaplatím složenky, jak uživím rodinu, jak splatím hypotéku??

Nebo v tomto faktu můžeme vidět PŘÍLEŽITOST. Hm, ztratil jsem práci, ale už jsem se tam naučil dost a teď je na čase nabyté znalosti a zkušenosti převést do praxe a vybudovat si svůj vlastní job! Stejně jsem chtěl už dlouho z té práce odejít!

Takže to znamená, že záleží na našem úhlu pohledu a postoji, jaký zaujmeme. Můžeme se litovat, brečet, naříkat, nadávat, jak je to nespravedlivé, ale nic se tím nevyřeší. Ba se to ještě zhorší. S vyhazovem přijde rozchod s partnerem, vystěhování z nájmu či nemoc…

Výhody pozitivity

Ale když budeme vnímat na všem tom špatném ta pozitiva, naše situace se zlepší. Protože na co soustřeďujeme svou pozornost, to roste. Hledejme na všem jen to dobré a to dobré začne převažovat. A to špatné se pomalu, ale jistě bude vytrácet. Nevěříte? Zkuste si to alespoň! Zavrhnout něco je až příliš jednoduché, ale vyzkoušet si to na vlastní kůži, to je umění! 🙂

Pro vaši představu, jak hledat to dobré na všech „problémech“ tady mám pro vás obrázek, který mě naprosto uchvátil a který se pyšní názvem Okénko příležitostí. Obrázek je sice zaměřen na podnikání, ale jistě uznáte, že se to klidně může vztahovat i na ostatní věci ze života.

222

Jak vidíte, pozitiva jsou úplně na všem. Prší? Nebudeme se hned vztekat, že je venku hnusně. Můžeme toho využít a zachumlat se do postele s dobrým čajíčkem a čtivou knížkou.

Pozitiva na všem

Máte problémy s partnerem? Rádi byste vaši krizi překonali? Záleží vám na něm? Zaměřujte se na jeho pozitiva. Zaměřujte se na to, kvůli čemu jste se do něj zamilovali. On ta pozitiva stále má, jen vy jste si jich přes tu kupu špatných věcí přestali všímat. Ale takhle se krize nevyřeší. Pokud vám partner stojí za tohle snažení, soustřeďte se na jeho dobré vlastnosti a oceňujte je. Nikdy se ještě žádný vztah nespravil ustavičným, nesnesitelným kritizováním.

Jste čerstvě po rozchodu? Evidentně jste si nerozuměli a neklapalo vám to. V takovém vztahu byste přeci nechtěli být napořád. Přijde jiný, lepší. A do té doby – užívejte svobody. Většina zadaných lidí vám tu svobodu tiše závidí, jen to nikdo nepřizná. Máte něco, co jen tak někdo bohužel nemá.

A takhle bych mohla pokračovat donekonečna a mohla by být z toho docela dobrá kniha. 🙂

Hledejte na všem to pozitivní a vaše zdánlivé problémy se začnou vytrácet. Vždy k vám přijde řešení vaší situace v tu nejvhodnější dobu. Ač si to někdy myslíte, nejste na to všechno sami. Vesmír na své děti dohlíží. Tedy i na vás.